Produkto kategorija
Susisiekite su mumis

Ningbo Qianhao metalo gaminių, Ltd

Pridėti: No.2086 Ningheng South Road, Hengxi miesto, Yinzhou, Ningbo, Zhejiang, 315131, Kinija

Kontaktai: Roger Jiang

Mobilus Telefonas: + 86-13906686835

Tel: + 86-574-88065888 88063688

Faksas: + 86-574-88471818

Interneto svetainė:http://www.Casting-Steel.com/http://www.cnlongxing.com

El. paštas:sale@Casting-Steel.com

Aptarnavimo telefonu
+86-574-88065888

Paroda

Namuose > ParodaTurinys

Pagrindinės žinios apie sunkvežimis sunkvežimis diferencialo mechanizmas

Ningbo Qianhao metalo gaminių, Ltd | Updated: Jul 04, 2017

1. šakiniai priekinės ašies diferencialo vaidmenį: pagrindinės transmisijos velenu yra sukimo momentas, leidžiantis dviejų ašių be pastovaus sukimosi, laikytis kairės ir dešinės ratai nėra lygios rotacijos reikalavimų.

2. bendros šakinio diferencialo struktūra: daugiausia, lukštais, planetinės pavaros (kryžiaus veleno ir krumpliaračio formos keturių skėtis), planetos ašis, ašies pavarą, reguliuoti tarpiklis, ašis ir tt.

3. šakiniai diferencialo darbai: iš esmės kelias pavaras, disko įrankiais, planetinės pavaros, va˛iuoti įrankių organizuoti, daugiausia naudojant planetų krumpliaračio sukimosi ir angeliška konvertavimo faktinio skirtumo sukimosi pasiekti savo ruožtu vaidmenį principo ir rotacija.

4. kai sunkve˛imis tiesia linija, planetinė pavara neįsijungia (lygus kairėje ir teisę kartu kaip visuma), nėra jokios reikšmės skirtumo.

5. Šakinis krautuvas priekinės ašies diferencialo klasifikacija: kūgio rato (skėtis) struktūra, struktūros cilindro formos rato, susukti ir ne susukti ir t. t., Dabartinis sunkve˛imis naudoti daugiau plačiai naudojamos keturios planetos pavarų (skėtis krumpliaračius sudėtis), sukimo skirtumo sudėties struktūra.

6. kai sunkve˛imis į tekinimo, planetinis reduktorius gali suktis ir gali pasukti, (rotacija gali pašalinti rato dalis, pusėje ašies pavara įgaliojimai pusėje pavara (arba stabdymo) vaidmenį, diferencijuotas,

7. apsaugos nuo slydimo diferencialas: pagrindiniam tikslui priverstinio fiksavimo (pusė-ašis) ir Automatinis fiksavimo (pusė ašis) du, paprasti diferencialą su diferencialo blokavimo užbaigti.